Jakie bajki dla dzieci 2-letnich?

Tak naprawdę w tym wieku dziecko zaczyna rozumieć i traktować bajki dla dzieci, jako formę rozrywki. Wcześniej maluch po prostu nie rozumie, co to są bajki, dlaczego jest na nich to, a nie tamto. W wieku 2 lat dziecko zaczyna domagać się spędzania wolnego czasu a więc całego dnia praktycznie na zabawie, relaksie. Oczekuje czegoś innego niż tylko zabawki schowane w pudełku w pokoju czy plac zabaw. Potrzebuje innych bodźców, takich właśnie jak bajki dla dzieci.

 

Kiedy już dziecko rozumie ważne jest, aby nie oglądało takich bajek, które są zwyczajnie nie dla niego. A kategorie bajek dla dzieci odpowiednie do określonego wieku ? istnieją. Możemy tutaj mówić zarówno o bajkach dla dzieci w formie książeczek jak i tych puszczanych w telewizji. Bajki dla dzieci, które możemy czytać dzieciom i które będą odpowiednie dla dzieci właśnie w wieku 2 lat powinny zawierać nie tylko treść samej bajki. Ale również różne łamigłówki, rebusy, dziecko 2 letnie zaczyna już próbować rozwikłać takie trudne testy. Takimi dobrymi przykładami są: polecenie dla dziecka, aby znalazło na rysunku buzie uśmiechnięte, smutne, płaczące, zdziwione itd.; policzenie baloników na rysunku; znalezienie misia, pieska, kotka itd. Takie łatwe zadania dla dzieci pozwalają na nie nudzenie się, podczas kiedy rodzic przeczyta już bajkę. Potrzebne jest urozmaicenie w bajkach dla dzieci. Bajki dla dzieci czytane w formie książeczek muszą zawierać proste słowa, najlepiej rymowane. Aby dziecko nie nudziło się i zrozumiało, co się mu czyta. Natomiast bajki dla dzieci puszczane w telewizji to już trudniejsze zadanie. Dla dzieci w wieku 2 lat bajki dla dzieci powinny nie zawierać przemocy, krzywdzenia. Muszą to być bajki przyjazne, krótkie, ? bo dziecko nie zainteresuje się taką bajką przez godzinę.

 

Bajki dla dzieci w wieku 2 lat są, należy tylko dobrze poszukać a wcześniej obejrzeć czy nasze dziecko faktycznie zrozumie i nauczy się czegoś nowego.

 Comments are Closed