Bajki o smoku

Kiedy nadchodzi taki czas, że musimy wybrać dla naszego dziecka bajki dla dzieci mamy mnóstwo pytań i dylematów. Tyle się przecież mówi o prawidłowym dobieraniu bajek dla dzieci do ich wieku i w ogóle odpowiednich dla nich. Czasami wydaje się, że bajka dla dzieci jest odpowiednia a później okazuje się, że się pomyliliśmy, a dziecko już wyciągnęło z bajki to co nie miało zobaczyć. Takie bajki o smoku, są odpowiednie dla dzieci? Jeśli tak to czego one uczą?

 

Bajki dla dzieci o smokach

Źródło: miastodzieci.pl

Przemoc w bajkach dla dzieci teraz to norma, jednak nie uchronimy maluchów przed złem. Ponieważ zło czai się wszędzie, należy nauczyć je odróżniać dobro od zła i przekazać jak z nim walczyć. Bajki o smoku właśnie uczą dzieci dobra i zła, jak z tym drugim zwyciężyć. W pierwszym odruchu byśmy bajki o smoku odsunęli od naszych dzieci, ale mocniej się zastanawiając to nie ma w tej bajce niż zakazanego. Bajki o smokach pokazują walkę dobra ze złem, dobro zwycięża a zło zostaje pokonane. Przecież dzieci muszą się skądś dowiedzieć o tym, a bajki o smoku w szczególny sposób to pokazują. Smok w bajkach jest zły, ten co więzi i pilnuje dostępu do ludzi, zieje ogniem. Jednak bajki o smoku przekazują dzieciom coś czego przekazać się nie da w inny sposób. Należy pamiętać o pomocy innym, a dzieci często zapominają o tym, myślą o sobie. Bajki o smoku w łagodny sposób przekazują dzieciom to co mają przekazać. Nie uchronimy dziecka przed złem, uchronimy je jeśli nauczymy rozróżniać dobro od zła.

 

Bajki o smoku to dla dzieci w pewnym sensie ostrzeżenie, aby unikały takich sytuacji, że nie stać się takim jak smok. Każda bajka dla dzieci ma jakiś morał, bajki o smoku nawołują o ostrożność, odróżnianie dobra od zła. Bajki o smoku są dla dziewczynek również świetnym przekaźnikiem. Dlatego warto przemyśleć czy dana bajka dla dzieci jest odpowiednia. Bajki o smoku ciekawą chłopców i dziewczynki.

 Comments are Closed