Bajki na dobranoc dla dzieci

Wieczór to czas przygotowania dziecka do snu, odpoczynku. W tym czasie należy uciszać dziecko, nie rozbawiać. Inaczej będzie miało problemy z uśnięciem. Nie jest dobrym sposobem dawanie dziecku picia dla świętego spokoju. Lepiej zastąpić to czymś co będzie się dziecku kojarzyło z czymś miłym. Bajki na dobranoc to stara i sprawdzona metoda na spokojny sen malucha.

 

Czytajmy dzieciom bajki na dobranoc

Źródło: miastodzieci.pl

Każde dziecko potrzebuje spokojnie zasnąć, inaczej jego sen będzie płytki i wstanie rano zmęczone. Bajki na dobranoc są znane wszystkim mamom, w końcu każda z nas z pewnością doświadczyła tego w swoim dzieciństwie. Wiemy więc jakie są ważne dla dzieci. Bajki na dobranoc pozwalają dziecku zasnąć w poczuciu radości, spokoju i bezpieczeństwa. Wtedy to jego sen jest głęboki i spokojny, a to gwarantuje najlepszy wypoczynek w ciągu nocy. Jednak należy postawić zasady, jedna bajka i maluch idzie spać. Nie należy ulegać. Wtedy bowiem dziecko się przyzwyczai i nie zaśnie nigdy, albo zrobi to, ale po wielu godzinach. Kiedy to my sami uśniemy nad książką. Bajki na dobranoc niech wybierze dziecko, jednak niech nie będzie to długa bajka. Ani pobudzająca, a wręcz uciszająca i pozwalająca dziecku szybko zasnąć. Bajki na dobranoc mają na celu to, aby dziecko popłynęło w dobry spokojny sen. Niech nie będą to bajki o potworach, smokach czy złych ludziach. A raczej lekka bajka, która nie zakłóci snu dziecka. Bajki na dobranoc powinny być w miarę krótkie. Im dziecko starsze tym niech próbuje samo zasnąć, w końcu kiedyś będzie musiało nauczyć się rytmu snu.

 

Bajki na dobranoc to dla dziecka codzienny, dający bezpieczeństwo rytuał. Niech samo wybierze bajkę jednak ty postaw warunek ? jedna bajka i idziemy spać. A bajki na dobranoc niech będą lekką lekturą. Inaczej sen malucha będzie niespokojny.

 Comments are Closed