Bajki na dobranoc

W ciągu dnia dziecko bawi się, organizuje sobie czas, również bajki są w planie dziennym. To jednak wieczorem bajki na dobranoc powinny być rytuałem, w dzień maluch powinien aktywnie spędzać czas. Aby wieczorem mógł zasnąć, zmęczenie sprzyja dobremu snu. Bajki na dobranoc jednak powinny być odpowiednie do tej pory dnia.

 

Bajki dla dzieci na dobranoc

Źródło: miastodzieci.pl

Wieczorem bowiem dziecko potrzebuje wyciszenia, jak każdy człowiek przed snem. W zależności jakie bajki dziecko lubi możemy wybrać książeczki lub bajki animowane w telewizji czy na DVD. Bajki na dobranoc, które są emitowane wieczorem jako dobranocka są odpowiednie dla dzieci w każdym wieku. Po takiej bajce na dobranoc dziecko kładzie się do snu po uprzedniej kąpieli. Bajki na dobranoc, które wybierzemy jako książeczki powinny być uspokajające, nie zmuszające umysłu dziecka do intensywnych przemyśleń. Ponieważ wtedy dziecko zaczyna zadawać pytania, rozbudzi to malca i koniec po spaniu. Bajki na dobranoc powinny być krótkie, ale na tyle długie, aby dziecko miało czas znużyć się i zasnąć. Jedne dzieci potrzebują dłuższej bajki na dobranoc inne krótszej. Wszystko zależy od dziecka, należy je dobrze obserwować. Bajki na dobranoc animowane najlepiej, aby były ciche, z sennymi melodiami, które uśpią dziecko. Bajki na dobranoc pomagają dziecku zasnąć, taki codzienny rytuał pozwala również zaprogramować organizm dziecka, że czas na sen. Tak samo jest z kąpielą wieczorną. Bajki na dobranoc dobrze jest wprowadzić dzieciom od najmłodszych lat, wtedy bowiem dziecko czuje się bezpiecznie, wie, że po kąpieli, kolacji i bajce należy iść spać.

 

Bajki na dobranoc należy wybrać bardzo uważnie. Muszą wyciszać dziecko i przygotować do snu, a nie rozbawiać i sprawić, że maluch stanie się aktywny. Wtedy nie osiągniemy tego co byśmy chcieli.

 

Comments are Closed