Bajka o rycerzu tchórzliwym

rycerzJeśli przyjrzymy się większości bajek dla dzieci, szybko dojdziemy do wniosku, że te powieści które opowiadają o wojownikach, bardzo często opowiadają o odważnych mężczyznach, ryzykujących swoje życie aby ocalić kraj oraz kobietę swoich marzeń. Bajka o rycerzu z założenia opowiada o dzielnym rycerzu.

Można by się zastanawiać z czego tak naprawdę wynika takie zjawisko. Z jednej strony bajki dla dzieci mają za zadanie nie tylko przekazywać młodym ludziom pewne wartości, ale i przekazywać określone wzorce. Z tego względu właśnie uważa się, że warto pokazywać młodym ludziom wzory godne naśladowanie. Bajka o rycerzu powinna pokazywać postać osoby odważnej, kierującej się w swoim życiu honorem oraz innymi pozytywnymi wartościami. Z drugiej jednak strony może to już w dorosłym życiu wywołać u młodych ludzi kompleksy. Przecież nie każdy nadaje się na bohatera. Każdy ma swoje słabości i trzeba zaakceptować fakt, że nie zawsze wszystko będzie szło po naszej myśli. Bardzo często zdarza się, że dzieci bardzo szybko załamują się w obliczu porażki. Dlatego właśnie osobiście uważam, że powinno się im czasem pokazać, że przecież nie każdy jest idealny. Każdy przecież miewa gorsze dni czy chwile zwątpienia, każdy może zawieźć w momencie w którym jest właśnie najbardziej potrzebny. Powinna powstać moim zdaniem bajka o rycerzu tchórzliwym, któremu nic nie będzie się udawało w życiu. Rycerz ten dopiero dzięki ciężkiej pracy i wierze w siebie będzie w stanie sprostać oczekiwaniom swoim i innych ludzi.

Nie od dziś wiadomo, że tak naprawdę nikt nie jest idealny. Już nie ważne czy w tym momencie mówimy o rycerzu czy o zwykłym człowieku. Bajka o rycerzu, który zamiast ratować królewny i bronić miasta przed potworami powinna dobrze przyjąć się na rynku.Comments are Closed