Bajka o rycerzu

To jakie bajki dla dzieci powinniśmy puszczać, czytać dzieciom dowiadujemy się z telewizji, gazet, internetu, plotek od znajomych. Sami często nie wiemy czy stosować się do nich czy liczyć na własną rodzicielską intuicję. Bajka o rycerzu jest różnie postrzegana. Z jednej strony to pokazywanie dziecku, że dobro zawsze wygrywa, każdy każdemu pomaga, wszystko dobrze się kończy, ponieważ rycerz zawsze się znajdzie. To taka bajka o rycerzu jest potrzebna czy wręcz przeciwnie?

 

Bajki o rycerzach dla młodych chłopców

Źródło: miastodzieci.pl

Bajka o rycerzu może i nie jest do końca odpowiednia dla dzieci pokazując świat ze strony super bohatera, któremu zawsze wszystko się udaje. Ale jednak pokazywanie tylko zła jest również nie odpowiednie. Bajka o rycerzu z drugiej strony pokazuje, uczy dziecko, że należy pomagać innym, wyciągnąć rękę do potrzebującego. Nie oszukujmy się, dziecko z bajek wyciąga najwięcej, tego nie da się przeskoczyć, oduczyć dziecko. Bajka o rycerzu może być dla naszego dziecka drogą do tego, aby w przyszłości nie było egoistyczne i wpatrzone w siebie. Dobro, pomaganie innym dziecko wyciąga z życia jakie widzi wokół siebie, przeżywa. Nie zawsze to dobro jest, a bajka o rycerzu wpoi maluchowi ten odruch, że żyjemy nie tylko sami dla siebie. Gdzieś tam może czeka ktoś na pomoc i to nasze dziecko pomoże w przedszkolu, szkole koledze czy koleżance, które się przewróci. Każda bajka dla dzieci przekazuje te dobre informacje, uczy tych dobrych rzeczy i trochę tych przeciwstawnych dobru. Jednak są potrzebne w życiu malucha.

 

Bajka o rycerzu wywiera w dziecku reakcje, które w przyszłym życiu będą bardzo potrzebne. A pomaganie innym, empatia przede wszystkim to bardzo ważna cecha charakteru każdego człowieka. Bajka o rycerzu tego właśnie uczy, coś co jest bardzo cenne w życiu.

 Comments are Closed