Bajka o księżniczce

Bajki dla dzieci „wszczepiają” w nich pewne zachowania, które są charakterystyczne dla danej płci. Dziewczynki zaczynają od pewnej bajki, która jest nawet czasami ich autorytetem – bajka o księżniczce. Sama postać – księżniczka, wzbudza w dzieciach chęć zachowywania się jak ona, ubierania, poruszania. Bajka o księżniczce kreuje to wszystko co dzieje się w świecie każdej małej dziewczynki.

 

Bajki o księżniczce dla dziewczynek

Źródło: kotek.pl

Bajka o księżniczce „wychowuje” dziewczynki na małe damy, delikatne istotki, które uwielbiają się stroić. Już taka bajka o księżniczce uczy małe dziewczynki hierarchii w społeczeństwie. Taka postać księżniczki w bajkach nie jest postacią złą, negatywną. Wręcz przeciwnie, zaszczepia w małych damach naturę kobiecą. Dzięki temu dziewczynki wyrastają na kobietki pewne swojej płci, postawy. Bajka o księżniczce towarzyszy każdej dziewczynce od najmłodszych lat, już kiedy uświadamia sobie, że różni się od chłopców zaczyna postrzegać postać księżniczki. Bajka o księżniczce nie uczy tylko leżenie i pachnienia, ale również obowiązków domowych. Taka mała dama wie już od małego, że w domu zawsze musi być czysto, obiad, kolacja, śniadanie. Takich rzeczy małe dziewczynki nie wynoszą znikąd. Bajka o księżniczce to bajka pokazująca życie, nie zawsze to wygodne. Z pewnością przyda się bardziej starszym damom, które już mają świadomość swojego miejsca w świecie. Natura naturą, jednak bajki uczą bardzo wiele. Mała dama przebywająca tylko z chłopcami, bawiąca się autami, oglądająca bajki o autach nie będzie wiedziała, że różni się od kolegów, że jest dziewczynką.

 

Bajka o księżniczce uczy życia małe dziewczynki. Pozwala zrozumieć świat i naturę kobiety. To nie są tylko różowe suknie i kapelusze, starsze dziewczynki z bajki o księżniczce wyciągną potrzebne im informacje.

 Comments are Closed