Bajka o królu Maciusiu

Bajki dla dzieci to sposób na przekazanie im najważniejszych treści w łatwy i przyjemny dla wszystkich sposób. Oczywiście nie każda opowieść ma charakter dydaktyczny, jednak bajka o królu jest jedną z tych, które wpajają dzieciom najważniejsze z wartości. No i dzieciaki uwielbiają ją jak żadną inną.

królBajek są tysiące, znajdziemy opowiadania na każdy temat. Bajek o królach również jest całe mnóstwo, jednak ta bajka o królu jest nam wszystkim doskonale znana. Bajka o której mowa to oczywiście bajka o królu Maciusiu. Dla tych, którzy jednak jej nie pamiętają śpieszę z krótkim wyjaśnieniem… Król Maciuś po śmierci swojego ojca obejmuje władzę w królestwie. Jest bardzo podekscytowany tym, że może rządzić, wprowadza nowe zasady i daje swoim rówieśnikom nowe przywileje. Na początku wszystko układa się idealnie, jego poddani są szczęśliwi i szanują go, jednak po pewnym czasie wszystko ulega zmianie. W królestwie zapanowuje chaos spowodowany nowymi reformami wprowadzonymi przez Maciusia. Okazuje się, że rola króla poza wieloma przywilejami i przyjemnościami niesie za sobą ogromną odpowiedzialność. Maciusiowi zajmuje wiele czasu nauczenie się pokory, szacunku i wytrwałości. Ale kiedy już posiadł wszystkie ważne umiejętności Król Maciuś zostaje bardzo dobrym królem. Podobnie jak w prawdziwym życiu, dopiero po pewnym czasie rozumiemy swoje błędy i stajemy się lepszymi, mądrzejszymi ludźmi.

Bajka o królu uczy dzieci prawdziwego życia, pokazuje im, że władza wiąże się z odpowiedzialnością. Pokazuje również jak ważny jest szacunek do starszych i do pracy przez nich wykonywanej. Ta bajka jest jedną z tych bezcennych bajek, które każde z dzieci powinno poznać i zapamiętać do końca swojego życia.Comments are Closed