Bajka o królu

Bajka dla dzieci ma na celu przeprowadzić dziecko przez kolorowe dzieciństwo, wprowadzić w świat dziecka. Ale również uczy, różnych rzeczy potrzebnych w życiu każdemu człowiekowi. Każda bajka uczy czegoś innego. Bajka o królu na pozór również i to nie koniecznie złych rzeczy, wręcz przeciwnie.

 

Bajki dla dzieci - bajka o królu

Źródło: maskowybal.pl

Bajka o królu pozwala zrozumieć dziecku świat w jakim żyje, że potrzeba kogoś kto wszystko trzyma w ryzach i kogoś kto musi się dostosować. Król to osoba bardzo ważna, głowa państwa, kraju, nie koniecznie będzie to pouczające na temat polityki, nie. Bajka o królu pozwoli zrozumieć dziecku to, że w każdej rodzinie są osoby dorosłe, które odpowiadają za dzieci, czyli patrząc przez pryzmat bajki – król. Bajka o królu to również pokazanie, że bez króla wszystko się rozpada, nie idzie jak trzeba. Tak samo z rodzicami, w rodzinie dbają o wszystko, aby dzieci miały jak najlepiej, bo są osobami dorosłymi. Bajka o królu pozwoli dzieciom przyjąć do wiadomości to, że rodzice są ważnymi głowami rodziny. Będzie to lekcja zaakceptowania różnych sytuacji, kiedy to będzie musiało w przedszkolu czy szkole podporządkować się nauczycielce. Bajka o królu pokazuje dzieciom, że to całkiem normalne zjawisko – dorosły rządzi i wcale nie jest to złe, wręcz przeciwnie. Czasami jednak trzeba pozwolić maluchowi pobyć trochę królem i dać mu satysfakcję z tego faktu. Nie będzie to ubliżające nam, rodzicom, wręcz przeciwnie. Dziecko dzięki takiemu doświadczeniu będzie z większym szacunkiem na nas spoglądało.

 

Bajka o królu nie istnieje bez powodu, nie jest też pokazywaniem czegoś złego. To nauczenie dzieci hierarchii, również w życiu rodzinnym jak i społecznym. Będzie to ciekawe i bardzo pouczające wejście w świat realny, a dziecko przyjmie to bezboleśnie. I z ogromną wiedzą na ten temat.

 Comments are Closed