Bajka o kotku i piesku

pies i kotPrzysłowie „dogadywać się jak pies z kotem” jest wszystkim doskonale znane. Większość ludzi uważa, że psy z natury nie lubią kotów i lubię na nie polować. Prawda jest taka, że wszystko zależy od charaktery psów, wiele z nich nie ma ochoty gonić kotów czy jakichkolwiek innych zwierząt. Jest również wiele przypadków, w których psy i koty doskonale się dogadują, śpią w jednym posłaniu lub razem się bawią. I dzieje się tak nie tylko wtedy kiedy wychowują się razem od urodzenia. Bajka o kotku nam o tym opowiada.

Bajka o kotku i piesku to opowieść o dwójce zupełnie różnych od siebie zwierzaków, które los postanowił ze sobą zbliżyć. Piesek to nierozważny, ale dorosły już psiak, który ma tendencje do pakowanie się w kłopoty, za to kotek to dorosła kotka pełna gracji i elegancji. Zwierzaki te znały się już od dawna, jednak tylko z widzenia, nigdy nie wchodziły sobie w drogę, ponieważ oboje nie chcieli się naprzykrzać. Za to ludzie i inne zwierzęta na każdym kroku posądzały pieska o to, że dręczy biedną kotkę. Przez ten stereotyp cierpiały oba zwierzątka, ponieważ nie chciały słuchać dłużej tych plotek. W końcu postanowiły, że spotkają się i porozmawiają o tym, co z tą sytuacja zrobić. Okazało się, że piesek i kotek szybko się zaprzyjaźnili, co wszystkich wokół wprawiło w wielkie zdziwienie, jednak już po krótkim czasie plotki na temat tej dwójki ustąpiły. Ta bajka o kotku pokazuje jak bardzo mylne mogą być czasami stereotypy.

Nieraz dorośli przekazują swoim dzieciom błędne wyobrażenia, oczywiście nieumyślnie. Jedną z takich rzeczy jest wiara w stereotypy. Na szczęści bajki takie jak bajka o kotku zmieniają myślenie dzieci i uczą jak nie ranić innych osób.

Comments are Closed